«

»

aug 28

Roczen rekordjai

A szezonzárón az idei 450-es National bajnok egyáltalán nem pihent a babérjain. Hozta az idei formáját. A 9. kettős futamgyőzelmével megnyerte az idei 9. sikerét. James Stewart 2008-as bajnoki címe óta senki sem volt ilyen fölényes egy 450-es amerikai motokrossz bajnokságban. Pedig 2009 és 2015 között Ryan Dungey, Ryan Villopoto és Chad Reed is bajnok volt. (Hegyi András)

9 győzelem
Ricky Carmichael, James Stewart és Dungey mellett Roczen a 4. krosszos, aki egy 250/450 motokrossz idényben legalább 9 győzelemre volt képes. Míg a suzukisok közül Carmichael és Dungey mellett Roczen a harmadik versenyző, aki ilyenre képes.
12 dobogó
Jeff Emig, Carmichael, Stewart, Ryan Villopoto és Dungey mellett Roczen a 6. krosszos, aki egy 250/450 National szezonban legalább 12 dobogóra volt képes. A suzukisok közül Roczen mellett csak Carmichael volt képes ilyen bravúrra.
Mindig dobogós
Kent Howerton, Ricky Johnson, Jeff Stanton, Jean-Michel Bayle, Emig, Carmichael, Stewart, Villopoto és Dungey mellett Roczen a 10. krosszos, aki egy 250/450 National idényben minden fordulóban a dobogón végzett. Roczen előtt suzukisként Howerton és Carmichael volt képes hasonlóra. Míg Roczen a francia Jean-Michel Bayle mellett a 2. nem-amerikai krosszos, aki egy 250/450 National szezonban minden fordulóban a dobogóra állhatott.