«

»

ápr 18

Cairoli 150. dobogós helyezése

Nehéz versenye volt, de sérült szemmel is képes volt megszerezni a karriere 150. dobogóját a 2. helyével. (Hegyi András)

Az eddigi legnehezebb versenye volt Portugáliában Antonio Cairolinak. Az 1. futamban a rajt utáni első kanyarban volt egy ütközése, amiért visszaesett a 10. helyre. Hamar feljött a 6. helyig, azonban egy felmenőben hibázott, lefullasztotta a motorját. Visszacsúszott a 7. helyig. Ezt követően pedig egy felverődő kő olyan erővel csapódott az arcába, hogy kitört a szemüvege lencséje és megsértette a jobb szemét is. Ennek ellenére mégis fel tudott zárkózni a 2. helyig. A 2. futamban jobban sikerült a rajtja, vezetett is, azonban nagyon hamar bedagadt a jobb szeme, ami nagyon zavarta a motorozását. Azonban így is képes volt begyűjteni a 2. helyet.

Cairoli tehát a nehézségek dacára kihozta a maximumot a Portugál Nagydíjból. Ráadásul kétszeresen is elégedett lehet.
Az új edzőpartnere, a 17 éves spanyol Jorge Prado a karriere legjobb formájában motorozik. A spanyol tini először aratott kettős futamgyőzelmet, aminek köszönhetően első ízben nyert meg egymás után két nagydíjat. A spanyolok közül csak Jonathan Barragan és Carlos Campano volt képes hasonlókra. Prado vb-címre hajt!

Cairoli önmagával is elégedett lehet. Vert helyzetből, sérülten is fel tudott állni a dobogó 2. fokára, amely a pályafutása 150. dobogós helyezése volt. Először 2004-ben, a hollandiai Lichtenvoordéban volt érmes. Az MX2-ben, a Benelux Nagydíjon két 3. hellyel a dobogó 3. fokán végzett. Azóta minden szezonban képes az éremszerzésre. A legjobb idénye 2013 volt, amikor az MX1-ben 15 érmet gyűjtött össze. Az érmes örökranglistát Stefan Everts vezeti, a 10-szeres világbajnok 166 éremre volt képes. Míg Cairoli idei legnagyobb ellenfele, Jeffrey Herlings 96 dobogónál tart.