»

Már 29

Herlings: 50!

Immár 5 olyan motoros van a motokrossz vb történetében, akik legalább 50 nagydíjgyőzelmet arattak a karrierük alatt.  (Hegyi András)

A belga Stefan Everts (101 győzelem), Joel Smets (57) és Joel Robert (50), valamint az olasz Antonio Cairoli (74) mellett immár a holland Jeffrey Herlings is elérte a félszázadik sikerét. A hazai pályán versenyző Herlings a hollandiai Valkenswaardban rekordokkal szerezte meg az 50. diadalát. 22 évesen ő lett a legfiatalabb 50-szeres nagydíjgyőztes, míg ő jutott el a leghamarabb az 50. sikeréhez is, idén a 7. idényét teljesíti. Herlings Cairoli rekordjait múlta felül. A 8-szoros világbajnok 27 évesen a 9. szezonjában ünnepelhette meg az 50. GP-elsőségét. Herlings másban is megelőzte Cairolit. Cairoli 6-szor győzött Valkenswaardban, ám Herlings már a 7. diadalát aratta itt, amivel immár ő a legeredményesebb a homokos pályán. Herlings kimagasló teljesítményét az is jól mutatja, hogy csupán a 85. nagydíján szerezte meg az 50. nagydíjgyőzelmét. Herlings nagyon emlékezetes módon gyűjtötte be a jubileumi győzelmét, hiszen az MX2 mindkét futamában nagyon fölényesen nyert. Az 1. futamban több mint 50 másodpercet vert a 2. helyezettre, míg a 2. futamban közel 1 perc 20 másodpercet adott a másodiknak. Herlings tehát idén továbbra is veretlen, aminek köszönhetően 26-ról 38 pontra növelte az előnyét az összetettben.

A királykategória, az MXGP éllovasa, Romain Febvre is növelte az előnyét, pedig mindkét futamban bukott. A francia az 1. futamban még elvesztette az első helyért folyó csatát és csak a 3. helyen zárt. A 2. futamban viszont az utolsó körben megelőzte Cairolit és a futamgyőzelmével a nagydíjgyőzelmet is megkaparintotta. Febvre az idei 2. nagydíjgyőzelménél tart.

MX-VB (18/3. forduló)

Az összetett állás

MXGP: 1. Febvre (FRA) Yamaha, 137 pont, 2. Gajser (SLO) Honda, 124 pont, 3. Bobrisev (RUS) Honda, 107 pont, 4. Van Horebeek (BEL) Yamaha, 104 pont, 5. Cairoli (ITA) KTM, 100 pont, 6. Nagl (GER) Husqvarna, 84 pont.

MX2: 1. Herlings (NED) KTM, 150 pont, 2. Jonass (LAT) KTM, 112 pont, 3. Seewer (SUI) Suzuki, 112 pont, 4. Tonkov (RUS) Yamaha, 91 pont, 5. Van Doninck (BEL) Yamaha, 78 pont, 6. Petrov (BUL) Kawasaki, 76 pont.